2014 yılında kurulan firmamız, Türk Mühendislerin tasarımları ve dört yılı aşkın AR – GE çalışmaları sonucunda yüzde yüz yerli ahşap ürünlerini tüketicilerin kullanımına sundu. Kalite ve güvenden hiçbir şekilde ödün vermeden sağlıklı ahşap eğitici oyuncaklar üretiminde Türkiye firması olan CİDAGU Oyuncak San. Ltd. Şti.’nin hedefi uluslararası bir marka olup, Dünya markaları arasında yer almaktır.

Cidagu; yetkin, yetenekli ve yeterli anlamlarının yanında hırçın, yaramaz ve başarılı anlamlarını da kapsamaktadır. Zaten çocuklarımız için tüm anlamları değerli ve önemli.

Cidagu Oyuncak; kaliteli, sağlıklı ve güvenilir çok parçalı yapboz ahşap oyuncaklar üretir. Cidagu ürünleri, çocuğun yeteneklerini geliştirir. Zihinsel, bedensel, psiko-sosyal gelişimlerine yardımcı olur. Serbestçe deneme yapmalarına olanak sağlar. Onların kaliteli zaman geçirmelerini sağlar.

Tüm ürünlerinde ahşabın sağlıklı ve güvenli bünyesinden yararlanılmış olup çocuklarımızın yarınlarına yatırım yapılmaktadır. CİDAGU olarak önceliğimiz Türkiye çocuklarının dünya çocuklarından daima bir adım önde olmalarını sağlamaktır.

Kategori olarak oyuncak diye nitelendirilen ahşap eğitici materyallerin tüm çocukların oyunlarında farkındalık yaratıp daha mutlu bireyler olmasını sağlamaktadır. Bu sayede çocuklar oyun oynarken hem eğlenmenin tadına hem de analitik düşünmenin beyinsel olgunluğuna varacaklardır. Öncelikli hedefimiz çocuklarımızın bu tür materyaller ile analitik düşünmelerini sağlamak, hayal dünyalarını geliştirmek, sosyalleşmelerini hızlandırmak ve gelişen kas yapılarına yardımcı olmaktır.

Çocukların gelişimlerinde çok büyük katkılarda bulunacak ve eğitimlerinde çığır açacak bu ürünlerin bir benzeri olmaması da ayrı bir özellik olarak ortaya çıkmaktadır.

Uzmanlar “çocuk ne ile oynarsa aslında hayat boyu onunla iştigal ediyor” görüşüne sahipler. Çocuklukta oynanan oyuncaklar ve oyunlar gelecek hayatı da etkiliyor.